Anunt privind acordarea tichetului educational pentru familiile cele mai defavorizate
2020-09-04 13:09:38

Familiile cu copii inscrisi in invatamintul prescolar, primar sau gimnazial pot depune la primaria comunei Luizi Calugara dosar pentru acordarea unui tichet educational in valoare de 500 lei.

-VENITUL LUNAR PE MEMBRU DE FAMILIE CARE NU TREBUIE DEPASIT ESTE DE 1150 LEI, PENTRU INVATAMINTUL PRIMAR SI GIMNAZIAL

-VENITUL LUNAR PE MEMBRU DE FAMILIE CARE NU TREBUIE DEPASIT ESTE DE 284 LEI.,PENTRU INVATAMINTUL PRESCOLAR.

Pentru mai multe relatii va puteti adresa la d-na Anca din cadrul Primariei Luizi Calugara.

ACTE NECESARE PENTRU TICHETUL EDUCATIONAL OUG 133/2020

- CERERE TIP
- ACTE DE STARE CIVILA ( BULETIN IDENTITATE PARINTI, CERTIFICATE NASTERE COPII,CERTIFICAT DECES DACA ESTE CAZUL)
- ACTE DOVEDITOARE PRIVIND VENITURILE- SALAR NET (ADEVERINTE DE SALAR, CUPOANE ALOCATIE, CUPOANE PENSIE)
- ADEVERINTA ANAF (SE ELIBERAREAZA DE PRIMARIA LUIZI CALUGARA);

- VENITUL LUNAR PE MEMBRU DE FAMILIE CARE NU TREBUIE DEPASIT ESTE DE 1150 LEI,PENTRU INVATAMINTUL PRIMAR SI GIMNAZIAL;
- VENITUL LUNAR PE MEMBRU DE FAMILIE CARE NU TREBUIE DEPASIT ESTE DE 284 LEI.,PENTRU INVATAMINTUL PRESCOLAR.

Fișiere atașate